За броени дни служители на Трето РУ разкриха извършители на побой, съобщиха от пресцентъра на МВР.
На 4 май, около 23.30 часа, в полицията бил получен сигнал, че в ж.к. "Света Троица" група мъже бият момче. На място незабавно са изпратени екипи на полицията и Бърза помощ. Установено е, че пострадалият е 18-годишен, транспортиран е в болнично заведение, където е настанен с опасност за живота. В резултат на проведените оперативно- издирвателни действия са задържани 13 мъже - на възраст от 18 до 35 години, от София, Варна и Кнежа, съпричастни към деянието.
При последвалите огледи и претърсвания в обитаваните от тях жилища, са намерени и иззети предмети и вещи, съотносими към извършеното престъпление. След доклад на събраните материали по случая в Софийската районна прокуратура, на двама от задържаните - на 18 и 35 години, за които по безспорен начин е установено, че са фактически извършители на деянието, са повдигнати обвинения по чл. 129 от НК.
Наложени са им мерки "задържане под стража". Работа по установяване и задържане и на други техни съучастници продължава под надзора на прокуратурата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 09:40
Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38
Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар
Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15
Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар