Редактор: Виолета Николаева
e-mail: [email protected]
Варненци се събраха тази вечер пред сградата на Общината, за да протестират срещу замърсяването на Варненското езеро.
Те скандираха "Оставка" и извадиха плакати със същия апел, адресиран до кмета на града Иван Портних. На стълбите пред сградата на кметството протестиращите бяха оставили няколко съда с мръсна вода и надписи "Кмете, наздраве". Същото обръщение беше отправено и към председателя на Общинския съвет и Областния управител.
Причината за недоволството днес беше замърсяването на варненското езеро. Темата предизвика възмущение преди няколко дни, когато стана ясно, че езерото е препълнено с фекални води от спукана тръба или с фитопланктон или и с двете. Малко след като из интернет тръгнаха сателитни снимки на замърсяването, се появиха и кадри с изхвърлена на брега мъртва риба.
На края на протеста някои от участниците поставиха листовки с призива "Оставка" между камъните на камарата в памет на покойния Пламен Горанов.
"Тук между нас има един човек, няма го всъщност де..., всички ли трябва да се запалим, за да се случи нещо изобщо...", попита през високоговорителя един от протестиращите.
"Бяхме глобявани, че излизаме на слънце, а сега кой да бъде глобен", попита друг участник в протеста...
Вижте повече във видеото:
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 12/05, 02:50
Ямал отправи послание в Инстаграм
Дата: 12/05, 02:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30