Снимка Булфото
Бури с проливен дъжд и градушка удариха много райони на Централна и Западна България, съобщи "Стандарт".
В Русенска област градоносен облак се образува в района на село Батин. В Лясковец дворовете побеляха. Подобна е картината и в село Плаково.
Обширна зона с гръмотевични бури и градушки преминава в областта между Ябланица, Луковит, Угърчин и Тетевен.
В Южна България тежка купесто-дъждовна облачност се движи между Съединение и Пловдив, както и около Павел Баня и язовир Копринка.
Силни пориви на вятъра, краткотрайни проливни дъждове с градушка са налице и в района на Сандански. Навсякъде бурите се развиват в посока юг-югоизток.
Пороен дъжд се изсипа над Пловдив. Бурята е придружена със страховити мълнии и силен вятър. Някои от улиците веднага плувнаха във вода, което затруднява шофьорите.
Силен дъжд валя и в София. Над столицата падна и градушка, но с размери на оризови зърна.
През изминалите дни град се изсипа и над Плевен, Пловдив, Кърджали и редица други градове.
Ниските температури и дъждовното време остават и през уикенда. Рискът от нови градушки е минимален, но за сметка на това на места дъждовете ще са проливни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спартак (Варна) и Добруджа ще се изправят един срещу друг тази вечер във важен двубой
Дата: 06/05, 14:07
Заместник-председателят на Народното събрание Иван Ангелов: Имаме план за високите цени
Дата: 06/05, 13:561 Коментар
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 13:50