Кадър: БНТ
По принцип БСП подкрепя създаването на държавната петролна компания, зависи в последствие какво от нея ще произлезе, заяви в предаването "Още от деня" по БНТ депутатът от БСП Валери Жаблянов.
Валери Жаблянов: БСП има последователна политика за подкрепа на увеличаване на ролята на държавата в икономиката.
Депутатът от левицата припомни, че те са били против безконтролното раздържавяване в икономическия сектор. Може би е напълно законно държавата в един момент да се опита да балансира частния и обществения интерес на пазара, да участва по-активно, посочи Жаблянов.
По отношение на подписаната от 41 депутати от ПГ на БСП декларация за работата на парламентарната група, Валери Жаблянов заяви, че тя е искане за промяна в правилника за работа на парламентарната група, за да се включат въпроси, които не са изрично уточнени в този правилник и е част от необходимата процедура. Промяната, която искат, е да може всеки член на ПГ да прави предложения за членове на ръководството на ПГ, което досега не е било изрично записано.
Валери Жаблянов - депутат от БСП: Имаше сериозни критики към ръководството на парламентарната група, към отделни негови представители, имаше критика към процеса на взимане на решения в ПГ, участието на народните представители в комисиите.
Той уточни, че с някои промени в ръководството групата в парламента би могла да работи хомогенно, като единен организъм без вътрешни разделения. Депутатът подчерта, че ръководството на ПГ е събрало много критики при последните заседания, посочени са редица слабости, особено в медийната работа, за което е била създадена и експертна група.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спартак спечели важни три точки в борбата си за оставане в Първа лига
Дата: 10/05, 16:33
17-годишните „моряци“ победиха ЦСКА 1948 в Елитната група
Дата: 10/05, 16:23
Илин Димитров възложи проверка на Министерството на туризма
Дата: 10/05, 16:20
Бъчварова: Логично е да се мисли за номиниране на Гюров за президент
Дата: 10/05, 16:15
Масово велошествие по Цариградско шосе в очакване на Джирото в София
Дата: 10/05, 16:14