Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп е поискал от Министерството на отбраната на страната да намали трайно базираните в Германия американски военни части с 9 500 войника, пише fakti.bg.
Според информация на "Уолстрийт джърнъл" правителствени служители твърдят, че съветникът по националната сигурност на Белия дом Робърт О’Брайън наскоро е подписа меморандум, съдържащ такава заповед на Тръмп.
В момента 34 500 американски войници пребивават в Германия и ако бъдат изтеглени 9 500 от тях, това ще означава, че техният брой в европейската държава ще бъде намален с цели 27,5 на сто, посочва финансовото издание.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
По нареждане на Тръмп: Започнаха съкращения в американското разузнаване
Дата: 23/06, 11:07
КЗП налага глоби: Пуснали са на пазара фалшиво масло „Deutsche Markenbutter“
Дата: 23/06, 11:06
Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
Дата: 23/06, 11:02
Починала е младата майка, открита в неадекватно състояние на Околчица
Дата: 23/06, 10:57
Алжирец опитва да хване окото на Илиан Илиев
Дата: 23/06, 10:57