снимка: Уикипедия
Дворецът "Прадо" в Мадрид отвори днес, след като бе затворен в продължение на близо три месеца заради пандемията от новия коронавирус, предаде ДПА.
Като за начало е открито само една трета от изложбеното пространство на художествената галерия, която притежава една от най-големите и ценни колекции от картини в света. Музеят ще приема едновременно до 1800 посетители.
"Прадо" бе затворен на 12 март заради кризата. Оттогава той показваше онлайн своите колекции, които се радваха на голям интерес в интернет.
Миналата година музеят отпразнува своята двестагодишнина и прие рекордните 3,2 милиона посетители, отбелязва ДПА.
Управата на "Прадо" очаква тази година спад на приходите със 70%.
БТА
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Журналистът Валерия Велева: "Все още нямаме дори юридически субект - партия "Прогресивна България" - тя е само учредена"
Дата: 21/04, 23:27
Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21
Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14
Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07
ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:001 Коментар