снимка: Уикипедия
Населението на Токио вече е достигнало 14 милиона души, съобщи вестник "Никей", като се позовава на статистически данни.
Изданието отбелязва, че големият брой университети и компании, които предлагат сравнително високо ниво на заплати в сравнение с други региони, правят Токио привлекателен за много млади хора. Дори пандемията от коронавирус не е успяла да попречи на тази тенденция.
Към 1 април 2020 г. в Токио живеят 13,98 милиона души. През 1962 г. в епохата на бърз икономически растеж населението на Токио е достигнало 10 милиона. Четири години по-късно 11 милиона души са живели в столицата. Следващият етап на растеж е едва 30 години по-късно през 2000 година.
Изданието отбелязва и факта, че във връзка с въвеждането на работа от разстояние заради разпространението на COVID-19, в големите градове нараства и интересът за живот извън мегаполисите. Това след време може да окаже влияние върху числеността на населението им.
БГНЕС
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 05:30
Спортът по телевизията в сряда 6 май
Дата: 06/05, 05:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 04:40
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 04:30
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 04:30