Редактор: Недко Петров
e-mail: [email protected]
Кадър: БТВ
Ние сме във вторичния пик на първата вълна, предполага се, че ще има една вълна и втората вълна ще е наесен, каза по БТВ проф. Николай Витанов, член на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса.
Минахме първия пик, мерките се спазваха и стигнахме до 10 случая. Мерките спряха да се спазват и минахме на втория пик. Стабилният варианат до преди няколко дни беше 90 – 110 случая на ден, сега се връщаме на 50- 80, допълни проф. Витанов.
Когато беше първичният пик, тестовете бяха 600 на ден, сега са 2000 на ден, има логика колкото повече са тестваните, толкова повече да са заболелите. В България засега клъстерите се хващат, каза още проф. Витанов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Починала е младата майка, открита в неадекватно състояние на Околчица
Дата: 23/06, 10:57
Двама души бяха убити при стрелба в библиотека в Калифорния
Дата: 23/06, 10:52
Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
Дата: 23/06, 10:471 Коментар
Внучката на Тръмп предизвика скандал в САЩ: Показа пищната си вечеря с пари на данъкоплатците
Дата: 23/06, 10:401 Коментар
Акциите на SpaceX се сринаха
Дата: 23/06, 10:36