Кадър Булфото
Съпредседателят на “Да, България” Ивайло Мирчев коментира оставката на главния секретар на МВР Георги Кандев.
“Напускането на Георги Кандев като главен секретар на МВР е много ясен и тежък знак за начина на управление. Очевидно той не е имал реална свобода да действа. И очевидно не е бил оставен на поста заради волята на настоящото ръководство, а по-скоро под натиска на общественото мнение, което видя в действията му опит за професионализъм и съпротива срещу старите зависимости”, коментира Мирчев във Фейсбук.
"Едно е пиарът, друго са реалните действия. Това е големият проблем на това правителство - говори за ред, контрол и държавност, но когато трябва да се действа, виждаме отстъпление", добави съпредседателят на “Да, България”.
Според Мирчев случаят с Кандев не е кадрови епизод, а предупреждение, че “МВР отново се връща под политически и задкулисен контрол”.
“А последиците от това ще бъдат сериозни - за сигурността на гражданите, борбата с престъпността и за доверието в държавата”, на мнение е Мирчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
4 г. след потопа в Каравелово: Докато се чакат пари за щетите, доброволци запретнаха ръкави
Дата: 17/06, 08:20
Земеделците очакват добра, но изключително скъпа реколта
Дата: 17/06, 08:11
Самолет се разби на магистрала в Тексас
Дата: 17/06, 08:03
До 26 юни е спряно движението в платното за Пловдив в участък от АМ "Марица"
Дата: 17/06, 08:00
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 17/06, 08:00