Снимка: Булфото, архив
От утре, 18 март, отпада 14-дневната карантина за пристигащи у нас от Исландия, Кралство Норвегия, Швейцария, Княжество Лихтенщайн, Светлейшата Република Сан Марино, Княжество Андора, Княжество Монако и Държавата град Ватикан. Това се посочва в издадената днес Заповед № РД-01-341/ 17.06.2020 г. на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, съобщиха от здравното министерство.
Със същата заповед се позволява и всички лица, които имат разрешение за пребиваване в държава-членка на Европейския съюз, Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, или в страна по Шенгенското споразумение (включително Република Сан Марино, Княжество Андора, Княжество Монако и Държавата град Ватикан) и членовете на техните семейства да влизат на територията на Р България.
На директорите на регионалните здравни инспекции е разпоредено да отменят издадените предписания за поставяне под карантина на лица, пристигнали у нас от Исландия, Норвегия, Швейцария, Лихтенщайн, Сан Марино, Андора, Монако и Ватикана в периода от 05.06.2020 до 17.06.2020 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
До 5 евро стига цената за ползване на обществена тоалетна у нас
Дата: 27/06, 08:18
Гърция забрани електрическите тротинетки за деца
Дата: 27/06, 08:14
Късна драма отне радостта на Иран, но надеждата остава
Дата: 27/06, 08:12
Белгия разби Нова Зеландия и успя да спечели своята група
Дата: 27/06, 08:07