Първи смъртен случай при пациент във Варна, заразен с коронавирус. Починал е 55-годишният ромски пастор, който беше диагностициран в началото на седмицата, съобщи в ефира на „Дарик“ кметът на морския град Иван Портних.
Мъжът е бил в района на град Перущица, където има огнище на болестта. След завръщането си във Варна е заразил още двама души. Установени са всички лица, които са били контактни с него. Те са поставени под карантина, а днес се очакват да излязат резултатите от направените им тестове.
Последният случай от изминалото денонощие не е свързан с починалия пастор. Касае е се за 71-годишна жена от Шуменска област, чийто съпруг е заразен. Тя е настанена в болница.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Португалия отнесе Узбекистан, Роналдо пише история
Дата: 23/06, 22:22
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 22:00
Харалан Александров: ГЕРБ съчувства на ПБ, но Радев няма да счупи рекорда на Борисов
Дата: 23/06, 21:581 Коментар
Комарите вече тормозят целогодишно гърците
Дата: 23/06, 21:441 Коментар