Редактор: Юлия Георгиева
ПИБ не е изправена пред фалит в момента, но за да влезем в чакалнята на еврозоната трябваше две банки да се капитализират.
Ако погледнем обаче по-подробно, няма никаква наложителна нужда държавата да се намесва в банката, защото ПИБ според мен можеше да си набере капитала по пазарен път на борсата.
Но това нямаше да стане за един месец. Факторът, който е бил решаващ в случая е, че при тази ситуация, ако трябваше да си набере по пазарен път капитала, настоящите мажоритарни собственици щяха да изгубят контрол над банката. Това коментира в ефира на 7/8 тв икономистът Георги Вулджев.
Държавата сега се явява акционар в банката. Българският данъкоплатец не може да поиска дивидент.
Разигра се много пошъл сценарии. Аз съм изненадан, че нямаше по-остра реакция.
Илюзия е да очакваме, че Европа ще ни пази от самите нас, коментира икономистът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Отстраниха директора на НДК
Дата: 25/06, 15:40
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 15:40
Жена е била заключвана и тормозена в продължение на над една година
Дата: 25/06, 15:32
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 25/06, 15:30
Стоичков изгледа победата на Бразилия в компанията на куп легенди
Дата: 25/06, 15:24