САЩ няма да издават зелени карти до края на годината


23/06/2020, 07:14

Съединените щати няма да издават зелени карти до края на година, замразява се и издаването на редица работни визи, съобщава БНТ.

Решението на администрацията на президента Доналд Тръмп, е мотивирано не толкова с борбата срещу коронавируса, колкото с цел да се подпомогне американската икономика.

Смята се, че мярката ще освободи 525 хиляди работни места, които биха могли да бъдат заети приоритетно от американски граждани.

Забраната засяга визите за квалифицирани работници, каквито обикновено наемат големите технологични компании от Силициевата долина.

Няма да се издават документи и на неземеделските сезонни работници, визи за обмен на студенти и такива за мениджърски позиции.

Решението на Белия дом няма да засегне хората, които вече се намират в Съединените щати.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спартак привлече испанец
Дата: 22/06, 13:02

Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
Дата: 22/06, 12:57

22 юни: Днес е най-горещият ден за седмицата
Дата: 22/06, 12:54

След "Баба Алино": Българи накупиха къщи и апартаменти в затворен комплекс и им спряха водата и достъпа
Дата: 22/06, 12:48

Белгия спира влакове заради рекордни горещини
Дата: 22/06, 12:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия