САЩ няма да издават зелени карти до края на годината


23/06/2020, 07:14

Съединените щати няма да издават зелени карти до края на година, замразява се и издаването на редица работни визи, съобщава БНТ.

Решението на администрацията на президента Доналд Тръмп, е мотивирано не толкова с борбата срещу коронавируса, колкото с цел да се подпомогне американската икономика.

Смята се, че мярката ще освободи 525 хиляди работни места, които биха могли да бъдат заети приоритетно от американски граждани.

Забраната засяга визите за квалифицирани работници, каквито обикновено наемат големите технологични компании от Силициевата долина.

Няма да се издават документи и на неземеделските сезонни работници, визи за обмен на студенти и такива за мениджърски позиции.

Решението на Белия дом няма да засегне хората, които вече се намират в Съединените щати.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кола се запали в движение на Аспарухов мост
Дата: 22/06, 12:09

Токов удар рани две момчета, качили се на товарен вагон край ЖП гарата в Стара Загора
Дата: 22/06, 12:04

При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
Дата: 22/06, 11:49

БСК: Няма млади хора за кранисти, заварчици, механици и огняри
Дата: 22/06, 11:463 Коментара

Австрийски турист е в критично състояние след падане от стар зид във Велики Преслав
Дата: 22/06, 11:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия