ЕС одобри списък с 14 "сигурни" държави


30/06/2020, 07:17

Европейският съюз одобри списък от 14 "сигурни" държави - от първи юли гражданите им ще могат да пътуват до Стария континент, съобщава БНТ.

Сред безопасните държави са Австралия, Канада, Япония, Мароко, Сърбия, Черна Гора. От списъка обаче са изключени Бразилия, САЩ и Китай.

Дипломати уточниха, че китайските граждани ще могат да пътуват до Европа, ако Пекин пусне европейци в страната.

Гражданите на Великобритания пътуват в ЕС свободно до края на декември, когато изтича транзитният период за Брекзит.

По-късно днес ще бъдат представени конкретни детайли и критериите, по които се определя дали една държава е сигурна или не.

Изготвянето на списъка раздели европейските страни - Испания и Германия, които са сред най-засегнатите от COVID-19, искаха да заложат на повече сигурност и да разрешат пътуването за по-ограничен брой хора.

Докато Португалия и Гърция, чийто икономики са много силно зависими от туризма, поискаха включването на повече страни в списъка.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Медведев: Само създаването на страх у Европа може да предотврати голямо клане
Дата: 06/05, 19:22

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 19:20

Тревога в Испания заради акостиране на кораб със заразни с хантавирус пътници
Дата: 06/05, 19:091 Коментар

Стилиян Петров: Заедно надеждата никога не угасва. Време е да пренесем тази енергия край морето!
Дата: 06/05, 19:03

Две катастрофи с мотоциклетисти на пътя Девин – Кричим
Дата: 06/05, 18:561 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия