Снимка Twitter
Президентът на Франция Еманюел Макрон назначи Жан Кастекс - високопоставен служител от администрацията и десен кмет на малък град, сравнително непознат сред широката публика, за министър-председател на мястото на Едуар Филип, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Президентът на републиката Еманюел Макрон назначи Жан Кастекс за министър-председател и му възложи формирането на правителство", съобщи Елисейският дворец, цитиран от ТАСС.
Бивш съратник на експрезидента Никола Саркози, 55-годишният Жан Кастекс, излъчен от партия "Републиканците" за кмет на югозападния град Прад, координираше от април разхлабването на противоепидемичните мерки в страната. Това го постави в центъра на вниманието на аналитиците. Година преди това политикът бе назначен за президент на Националната спортна агенция и насочи усилия към подготовката за Олимпиадата през 2024 г. в Париж.
Кастекс поема премиерския пост от Едуар Филип, които връчи днес оставката на своето правителство на президента Макрон. Утре се очаква Филип да встъпи в длъжност като кмет на Хавър в Северна Франция, припомня агенцията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
КФН и омбудсманът предлагат промени в застраховките на мотористите
Дата: 05/05, 20:20
Откриха тялото на млад мъж в горичка край Гребната база в Пловдив
Дата: 05/05, 20:12
Наградиха медалистите и треньорите на БК "Ивайло Маринов"
Дата: 05/05, 20:07
Трайков: Осигурени сме с горива, имаме резерви за критичен сценарий
Дата: 05/05, 20:02
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 05/05, 20:00