Илон Мъск: Почти готови сме с напълно автономен автомобил


10/07/2020, 00:44

Шефът на Tesla обяви, че компанията е практически готова да пусне в серийно производство електромобил със система за автономно управление от пето ниво, съобщава Automotive News. Такава технология не изисква намесата на човек и на практика прави волана и педалите в колата излишни.

Според категоризацията на американското Дружество на автомобилните инженери (SAE International) електромобилите, които Tesla продава в момента, съответстват на трето ниво на автономност. Това означава, че водачът може да отстъпи управлението на автопилота, но трябва да се намира на шофьорското място и да държи волана с ръце.

Към четвъртата степен на автономност спадат автомобили, които могат да се движат без намесата на човек, но само по пътища с необходимата маркировка. Петото и последно ниво предполага напълно автоматично управление без никакви ограничения.

Според Мъск Tesla вече е преодоляла всички пречки пред създаването на автономни автомобили от пето ниво и е много близо до старта на серийното им производство. Компанията най-вероятно ще разполага с технологията до края на тази година, но за внедряването ѝ ще е необходимо още време.

 

fakti.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Министър Ефремова: Социалната система не е място за експерименти
Дата: 08/05, 14:29

БФС: Спартак е изряден и преизпълни изискване на УЕФА
Дата: 08/05, 14:21

Пишман "килър" случайно е уцелил жената до Старбъкс на Главната във Варна? Районът е пълен с ученици
Дата: 08/05, 14:101 Коментар

Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06

Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия