Eвропейските лидери разглеждат ново компромисно предложение на Шарл Мишел


21/07/2020, 01:07

БНТ

кадър: БНТ

Българският премиер Бойко Борисов е в Брюксел. Там е срещата на върха за бюджета на Европейския съюз за следващите седем години и фонда за възстановяване след коронавируса. В момента европейските лидери разглеждат ново компромисно предложение на председателя на Европейския съвет Шарл Мишел.

Предвижда се фондът за възстановяване от коронавируса да остане в размер на 750 милиарда евро, но безвъзмездните средства в него да бъдат намалени от 500 на 390 милиарда, а кредитите да станат 360 милиарда евро. Промяната дойде след натиск от така наречените пестеливи държави, които са против предоставянето на грантове. Очакванията са днес евролидерите са постигнат компромис.

Шарл Мишел, председател на Европейския съвет: Ние работихме усилено и това предложение е плод на колективна работа с всички лидери и екипите. Знам, че последните стъпки винаги са най-трудни. Но имам увереност. Дори да е трудно, важно е да продължим да работим. Убеден съм, че е възможно да постигнем споразумение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10

Петер Мадяр полага клетва като премиер на Унгария
Дата: 09/05, 14:00

Африкански прах, валежи и бури в Гърция тези дни
Дата: 09/05, 13:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 13:50

Бившият служебен министър на енергетиката Трайчо Трайков: Кабинетът е в правото си да предприеме действие по смяната на Спецов
Дата: 09/05, 13:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия