Снимка Pexels
"Някои от антикризисните мерки на кабинета бързо ще стигнат до крайния клиент - като 50-те лева за пенсионерите в рамките на три месеца. Въпросът е тези мерки да се балансират с мерки за икономическо съживяване, които още закъсняват. Тези процеси трябва малко да се ускорят. Трябва и капацитет за усвояване на парите по европрограмите".
Това каза икономистът Георги Ангелов в предаването "Лице в лице" по Би Ти Ви по повод мерките на правителството срещу последиците от кризата с коронавируса, предаде 24 часа.
"В тази тежка криза трябва вече да минем към мерки за въстановяване на икономиката, а те към мерки за консервиране - като 60/40. Да се помага на този, който открива нови работни места", допълни икономистът.
"За момента, за първите 6 месеца на годината, бюджетът дори е на излишък, продължаваме на трупаме "мазнинки". Но да имаме излишък в криза не е много добре, той трябва да бъде изхарчен продуктивно и да се създават нови работни места", каза още Ангелов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02