Снимка: Булфото
Заразата е внесена отвън. Обект на разследане е откъде точно. Няма да преместваме хората, има лекар и са изписани лекарства за лечение на COVID-19. Това заяви в ефира на Нова телевизия Стоян Пасев, областен управител и председател на кризисния щаб във Варна по повод второто огнище на коронавирус в дома за възрастни хора в града.
Според казаното от него,общо случаите са 25, като 21 са положителните проби на обитатели на социалното заведение, 4 са на персонала. От началото на заразата там има една починала жена, пише Novini.bg.
Той заяви, че е създаден екип, по разпореждане на главния прокурор. "В момента се посещават всички подобни заведения за това дали се спазват противоепидемичните мерки, предписани от Щаба", допълни Пасев.
В дома има персонал от около 60 души, а ситуацията в дома е спокойна. "Това са хора, които са трудноподвижни, над 80 години. Повечето от тях се нуждаят от специални грижи, различни от тези полагани за COVID-19", каза още ръководителят на областната управа.
По думите му е нормално да се увеличават случаите на коронавирус. В момента са разкрити и допълнителни легла, подчерта още той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Здравната агенция на ЕС: Всички пътници на засегнатия от хантавирус кораб се смятат за високорискови контактни лица
Дата: 10/05, 07:11
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 07:10
София посреща финала на третия етап от Giro d’Italia с мащабни промени в движението
Дата: 10/05, 07:04
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 10/05, 07:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 06:30