Нова гореща вълна в Западна Европа


08/08/2020, 10:49

БНТ

фото:pixabay.com

За втори пореден уикенд в редица държави в Западна Европа се очаква гореща вълна.

Най-засегната ще бъде Великобритания, с очаквани около и над 36 градуса. Властите приканиха хората да спазват социална дистанция и да избягват посещения на плажове и паркове.

Според комитета за климатични изменения в Лондон, броят на смъртните случаи заради жегата може да се утрои до 2050 година. Причината е липса на политика за поддържане на нормални температури в затворени помещения.

В Париж и околността е обявен червен код заради очакваните горещини. От общината призоваха възрастните и хората с хронични заболявания да не напускат домовете си, особено в най-топлите часове на деня.

Червен код заради горещото време е издаден и в Нидерландия.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 09:00

Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без наборна служба, професионалните военни не са достатъчни
Дата: 06/05, 08:58

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 08:50

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 08:50

Патриархът: Нека вземем пример от Св. Георги
Дата: 06/05, 08:46

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия