Снимка: Булфото, архив
Борисов има две възможност- да бави или да подаде оставка, но той е в силната позиция. това коментира политологът Андрей Райчев по БНТ.
Според мен, това е битка за власт и една група хора се самоовластява, заяви социалният антрополог Харалан Александров, който заедно с Райчев коментира ситуацията у нас.
Много дълго време живеехме на суспендирана свобода и сега махалото отива в другия край, подчерта експертът. Тези хора ни принудиха да се съобразяваме с тях, каза Александров по повод участващите в протеста.
Бойко Борисов е принуден да държи бъдещето. Той интуитивно разбира властта и трябва да реши дали да запази някаква хармония или да им се нахвърли, което не се знае какво ще доведе, допълни Александров. Част от хората искат възмездие, не правосъдие, смята антропологът. По думите му в момента се пренареждат границите в обществото. Мутрата е този, който наруша границите, смята Александров. Отговорността е на овластените фигури когато възникне разрушителна ситуация. Ние се нуждаем от промяна от втори ред, който в дълъг революционен процес, каза Харалан Александров.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 00:40
Освен Георги на 6 май имен ден празнуват и Генчо, Гоце, Йовко, Галя, Гергана, Гинка, Йова, Йовка
Дата: 06/05, 00:30
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 06/05, 00:20
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 00:20