digital.bg
снимка: НАСА
Търсенето на извънземни форми на живот става все по-вълнуващо с всяка изминала година, което се дължи на навлизането на все по-добри технологии. NASA продължават да използват мащабна мрежа от свързани помежду си умни апарати, за да следят дори за най-минималните предпоставки за формиране на микроорганизми в Космоса.
Само до преди няколко години екзопланетите бяха футуристична концепция, на която доста учени не вярваха, а днес вече сме открили хиляди подобни обекти. Космическия кораб NASA Dawn публикува серия от изображения на планетата-джудже Церес, разкриващи интересни детайли за химичната ѝ структура.
Припомняме ви, че Церес е най-малката планета-джудже в Слънчевата система и единствената, която орбитира в астероидния пояс между Марс и Юпитер. Учените от NASA анализират в детайли данните изпратени от космическия кораб Dawn и откриват наличието на резервоари със солена вода под повърхността на планетата-джудже.
Мистериозният воден басейн е разположен в дълбините на кратера Occator, който е с дължина от 92 километра, съобщава Mirror.Co.Uk.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иван Тренев: Ботев не е убит от турците, а от Никола Обретенов
Дата: 11/05, 10:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 10:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 10:30
Николай Сандев: Ромите са жертви на геноцид - над 1 млн. губят живота си
Дата: 11/05, 10:28