Снимка: Булфото
На 23 август българският тенисист Григор Димитров заяви в Ню Йорк, че заразяването с COVID-19 през юни е бил „най-тежкият момент“ в живота му, предаде "Радио Китай", пише "24 часа".
„През първата седмица бях много зле, беше ми трудно дори да ходя, не можах да тренирам и спортувам. Тогава отслабнах много. Наистина за мен това бе един от най-трудните моменти в живота ми“, каза Димитров.
През юни сръбският тенисист Новак Джокович организира редица тенис турнири, в които участва и Григор Димитров. След това няколко от тенисистите, семействата и треньорите се оказа, че са заразени с новия коронавирус. Въпреки че не бе открит източникът на заразата, турнирът и съответните мероприятия бяха разкритикувани за липсата на достатъчно информираност относно превантивните мерки срещу разпространението на COVID-19.
Димитров се надява неговият опит да бъде като предупреждение за другите тенисисти. Той ги призова да са по-внимателни. „Всеки е възможно да се зарази, независимо кой е, дали спортува и колко здравословно се храни. Всички сме равни пред вируса“, каза той.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар