Снимка: Румен Василев
Корнелия Нинова ще се срещне с авторитетни юристи, професори и общественици- депутати от БСП в 7-то ВНС пряко участвали в написването и приемането на Конституцията на Република България.
Срещата ще се проведе на 26 август 2020 г., (сряда) от 10:00 часа, в хотел „Анел”.
Поводът е опитът на премиерът Бойко Борисов и ГЕРБ за свикване на ВНС и промени в Конституцията, които са опасни за държавността.
В поканите си към депутатите, написали и приели действащата Конституция на България, Нинова изтъква, че техният авторитет на доказани конституционалисти и общественици са необходими на страната ни, за да се спре разрушаването на държавността и подмяната на волята на народа за правова, демократична и социална държава.
Корнелия Нинова припомня и, че БСП е изиграла решаваща роля за създаване и приемане на действащата Конституция, на основата на която са преодолени различни политически кризи, като именно за това тя изказва необходимостта от обединение и мобилизация на цялата професионална и обществена енергия за постигане на изконното право на българските граждани за справедливост, свобода, мир, хуманизъм и правов ред.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зеленски обсъди с Макрон координирането на дипломатическите усилия за постигане на мир
Дата: 05/07, 18:36
Възстановено е движението и в района на плевенското село Гривица
Дата: 05/07, 18:13
Кремъл: ЕС се превръща във военен блок, което изостря ситуацията в Украйна
Дата: 05/07, 17:58
Възстановиха движението при 87 км на автомагистрала „Струма“ в посока Кулата
Дата: 05/07, 17:48