Снимка: Петел, архив
За по-голямата част от страната днес е обявен жълт код за екстремално високи температури. Висок остава и рискът от възникване на пожари, съобщава БНТ.
Силният вятър и високите температури разпалиха отново вчера следобед пожара край първомайското село Искра. Новото огнище е в труднодостъпна местност и създава сериозни притеснения на хората, защото е в близост до крайните къщи. Пожарникари, лесничеи и доброволци вече второ денонощие се борят със стихията обхванала 200 декара гора, сухи треви и храсти.
Пожарът в боровата гора над Карлово се разрасна вчера. Той обхваща площ от над 20 дка черен бор. Около 50 огнеборци, служители на горското стопанство и дирекция Централен Балкан се включиха в потушаването на пожара с пръскачки и ръчни материали. Заради труднодостъпния терен беше направена композиция от шлангове и бензинови помпи, за да се подава вода.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:13
Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58
Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54