|
||||
Според последни информации на американски медии, рапърът Кание Уест е похарчил почти 6 милиона долара за кандидат-президентската си кампания.
В момента 43-годишният рапър е в разгара на кампанията за смяна на Доналд Тръмп в Белия дом, а публичен финансов доклад на Кание разкрива съблазнителните суми, които харчи за задоволяване на стремежа си да е бъдещият президент на САЩ.
Досега Кание е изхарчил 5,86 милиона долара за кампанията си, като по-голямата част от тези пари отиват за консултанти и такси, според доклад, подаден до Федералната избирателна комисия.
Към днешна дата рапърът е успял да се регистрира като независим кандидат за президент на САЩ в 10 американски щати - Арканзас, Колорадо, Юта, Оклахома, Върмонт, Айдахо, Айова, Луизиана, Минесота и Тенеси. В дрлуги девет молбата му беше отхвърлена по различни причини.
По-рано Уест в интервю за списание "Форбс" призна, че участието му в президентските избори в САЩ е обречено на провал. В същото време рапърът не отрече, че всъщност отнема гласовете на афроамериканците от бившия вицепрезидент на САЩ и кандидат за най-високия държавен пост от Демократическата партия Джоузеф Байдън и намалява шансовете му за победа.
БГНЕС
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар
Задържаха петима, изтеглили над 20 бързи кредита с чужди лични карти
Дата: 09/05, 01:30
9 май - Ден на победата
Дата: 09/05, 01:00