Беларус затвори границите си с Литва, Полша и Украйна


17/09/2020, 22:17

Снимка: Orkas, уикипедия

Беларус е принудена да затвори границите си с Литва и Полша и да усили граничния контрол с Украйна, заяви беларуският президент Александър Лукашенко, цитиран от ТАСС. Лукашенко призова народите на тези три страни да спрат политиците си и да не допуснат да се стигне до „гореща война“.

„Принуден съм в последните дни заедно с президента на Русия и министъра на отбраната да изграждам общата защита на Съюзната държава (Русия-Беларус). Задействахме отдавна планирани военни учения. Не искам Беларус, както и Полша или Литва да се превърнат в театър на бойни действия, където ще се решават чужди въпроси. Затова се обръщам към народите на Литва, Полша и Украйна: спрете безумните си политици, не давайте да избухне война“, каза Лукашенко. / flashnews.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мелони изобличи разпространението в интернет на нейно дийпфейк изображение
Дата: 06/05, 22:50

На 7 май променят движението в участък от "Тракия" за подмяна на тол камера
Дата: 06/05, 22:40

Израел нанесе удар срещу Берут за първи път след обявяване на примирието
Дата: 06/05, 22:28

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 22:20

Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия