Прокуратурата с подробности за инцидента с трима пострадали в асансьор в Благоевград


18/09/2020, 17:34

снимка Булфото

Днес, 18.09.2020 г., под наблюдението на Районна прокуратура – Благоевград са започнали действия по разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 134, ал. 1 от НК, предаде новини.бг.

То е за причиняване на телесна повреда поради незнание или поради немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.

При оглед на местопроизшествието е било установено, че в сграда на шивашки цех, на ул. „Даме Груев“ в гр. Благоевград, при неправомерно ползване на транспортен хаспел, пострадали три лица.

Въпросната платформа била предназначена единствено и само за леки товари. Въпреки изричната забрана и поставени знаци да не се ползва от хора, тримата пострадали се качили на нея.

По първоначални данни, причината за инцидента е скъсване на окачващото въже непосредствено под закачащата кука на съоръжението.

Вследствие на падането от височина около 2-3 метра били причинени травматични увреждания на двама мъже и жена – охлузвания, фрактури на лакът и пета.

Разследването продължава.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:04

Повече от месец е спряно извозването на боклука на "Ален Мак" във Варна заради ВиК изкопи за нови строежи
Дата: 08/05, 12:01

Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар

Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46

Взрив избухна в централата на партията на нидерландския премиер
Дата: 08/05, 11:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия