Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
кадър bTV
Гледахме с ирония на предложенията на ГЕРБ за нова конституция, но вече не е смешно. Поисканите промени в изборното законодателство са заплаха за националната сигурност. Това заяви в студиото на bTV депутатът от БСП Явор Божанков.
Поводът е предложението да се правят референдуми и по въпроси от компетенцията на Велико Народно събрание, което сега не се допуска. Така с в резултат на подобен референдум може да се смени формата на управление на държавата или да се коригира територията ѝ.
Според Божанков предложението е еманация на управлението на ГЕРБ. Той заяви, че тези промените няма да стават факт, защото първо се чака вето от президента, а ако и то не успее, БСП е готово с жалба до Конституционния съд.
„Конституцията не забранява да се пита народа“, това отговори в свой коментар по темата депутатът от ВМРО Александър Сиди. Той обвини БСП в манипулация и подчерта, че няма как през референдум да се промени Конституцията. Ако обаче народът поиска с референдум такава промяна, то що стане задължително свикването на Велико Народно събрание, ако тези промени бъдат приети.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес е Летен Никулден
Дата: 09/05, 00:30
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00
Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55
Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50