Още не са ясни причините за катастрофата на украинския военен самолет


26/09/2020, 12:35

фото:  Christopher Miller, Туитър

Още не са ясни причините за вчерашната катастрофа на украинския военен самолет Ан-26, разбил се край Харков, каза украинският министър на отбраната Андрий Таран. Той говори днес пред журналисти на мястото на трагедията, предаде ТАСС.

На борда на самолета е имало 27 души - екипаж и курсанти на Харковския университет на ВВС "Иван Кожедуб". Загинали са 25 души, двама курсанти са се спасили, като са скочили от самолета, но са в тежко състояние, предава БТА.

По думите на министъра самолетът е бил изправен технически, вчера е извършил пет успешни излитания и кацания при учебни полети. По-ясна ще е картината, след като бъдат разчетени черните кутии, каза Таран. Една от версиите, по които се работи, е техническа неизправност на агрегатите на машината, предаде Интерфакс, цитирайки следователите. 

Командирът на самолета е съобщил на диспечерите за проблеми с левия двигател, но е звучал спокойно и е казал, че е готов да опита да кацне с един двигател, което е предвидено в техническия регламент, съобщи заместник-министърът на вътрешните работи Антон Герашченко.

Днес в Харков, недалеч от който стана катастрофата, се очаква да пристигне украинският президент Володимир Зеленски. В Харковска област днес е ден на траур. 


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04

Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар

В Харманли раздават безплатни мекици в чест на шампионската титла на ‘’Левски’’
Дата: 10/05, 12:50

В понеделник започва електронният прием за общинските детски градини във Варна
Дата: 10/05, 12:40

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 12:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия