Булфото
Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с премиера на Република Северна Македония Зоран Заев. Премиерът Борисов поздрави своя колега за изборната победа, пожела му успех на отговорната длъжност и изрази увереност, че конструктивното сътрудничество на най-високо ниво ще продължи и занапред.
Това съобщиха от праавителствената пресслужба.
Във фокуса на разговора на двамата премиери беше Берлинският процес и организацията на Срещата на върха в София в рамките на инициативата, която предстои да се проведе през ноември. Премиерът Борисов изтъкна голямата отговорност, която България и Република Северна Македония имат като съпредседатели на Берлинския процес през настоящата година. Министър-председателят подчерта, че независимо от пандемията, България продължава да работи в подкрепа на страните от Западните Балкани и тяхната европейска перспектива.
Премиерът Бойко Борисов заяви, че България остава последователна в подкрепата си за европейското бъдеще на Република Северна Македония и изрази увереност, че двете страни ще останат ангажирани с изпълнението на подписания през 2017 година Договор за приятелство, добросъседство и сътрудничество.
Министър-председателят Бойко Борисов и премиерът Зоран Заев обсъдиха също така сътрудничеството на България и Република Северна Македония в контекста на пандемията от COVID-19 и споделянето на българския опит с успешната реорганизация на редица производства с цел обезпечаване производството на защитни средства./ news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата оспори присъдата на мъжа, който уби и се гаври със 77-годишна жена в София
Дата: 14/08, 13:55
Кметът на Велико Търново: Паметникът на Асеневци не е място за кючеци
Дата: 14/08, 13:471 Коментар
Голямата градинска разпродажба в Mr.Bricolage е тук!
Дата: 14/08, 13:40
Избран е проект за свлачището в Пампорово
Дата: 14/08, 13:30
Липсата на осветление на входа на Морската градина във Варна - грешка на общински служител
Дата: 14/08, 13:221 Коментар