Редактор: Виолета Николаева
e-mail: [email protected]
"За жертвите на престъпление искаме да въведем обжалваемост на отказите на прокуратурата за образуване на досъдебно производство, когато има достатъчно данни и факти за извършени престъпления, но прокуратурата откзва да защити жертвите на пестъпление. Ние искаме тези откази да бъдат обжалваеми", каза в студиото на "Лице в лице" по БТВ Емил Георгиев във връзка с протестите на "Инициатива правосъдие за всеки".
Съдебната власт се нуждае от най-голямо изменение в нашата конституция. Фигурата на главен прокурор е изкуствено пришита. Все едно да има главен съдия, а няма главен съдия.
Важно е намаляване на политическата квота във Висшия съдебен съвет, изключително важно, особено в съдийската колегия, там трябва да бъдат отпушени нещата. Политическите кандидати внасят най-големия смут. Следва премахване на специализираните съдилища. Те съществуват вече 10 години, а успеваемостта им е много по-ниска от на останалите.
Внесли сме предложения, никой не ни отговаря от Парламента. Президентът организира дискусии за това", поясни гостът в студиото.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30
Черно море победи Локомотив (Пд) в пряк сблъсък за място в баража за Лигата на конференциите
Дата: 12/05, 20:29
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:211 Коментар
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:202 Коментара