снимка Булфото
"Надявам се Смолян да стане областта, в която няма пестициди." Това заяви министърът на околната среда и водите Емил Димитров, който днес посети Смолян във връзка с включването на областта в програмата за обезвреждане на пестициди, предаде новини.бг.
На среща в РИОСВ-Смолян са уточнени детайлите около ликвидирането на складираните десетки тонове опасни пестициди с изтекъл срок на годност. В следващите 20 дни според министър Димитров ще бъде изпратена бригада, която ще дойде и ще се заеме с изземането, преопаковането, пакетирането на опасните пестициди, които ще заминат за обезвреждане във Франция.
Това са изключително опасни вещества, много трудни за обезвреждане, останали от 60-те и 80-те години, остатък от миналото, който може да ни навреди, посочи министър Димитров.
Според него преди години е допусната грешка и вместо да се изпратят за трайно обезвреждане, пестицидите от някогашните ТКЗС са поставени в бетонни контейнери. С тази програма за обезвреждане на пестицидите се съблюдават стриктно директивите.
Надявам се Смолян да стане областта, в която няма пестициди, посочи министърът.
Негодните пестициди с изтекъл срок на годност се съхраняват на няколко места в областта, като складът в района на с. Търън предизвиква особени опасения от екологични проблеми.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 03:40
Рожден ден празнува Дони
Дата: 07/05, 03:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 02:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00