Спасиха двама израилтяни, заседнали на стена в планината


17/10/2020, 19:18

снимка Булфото

Екип на Планинската спасителна служба спаси двама заседнали на планинска стена израилтяни. В 19:20 ч. на 15.10.20 г. на телефон 112 в Централния денонощен пост на Планинската спасителна служба постъпва сигнал за бедстващи катерачи в района на Вратцата. Двама израелски алпинисти спускат рапел по тур „Безинги“, когато едно от въжетата им се вклинява и те остават блокирани на малка скална тераса без възможност да мръднат, предаде actualno.com.

Веднага e сформирана група от четирима доброволни планински спасители от отряд Враца, които за около 40 минути пристигат на мястото с пълна екипировка. Взимат решение да се изкачат и да достигнат отгоре до проблемния участък. Вече по тъмно, спасителите се изкачват по дълъг около 150 метра стоманен парапет, придвижват се по ръба и един от тях се спуска на 30 метра по-надолу. Там успява да достигне до въжето и да го освободи. Вече с освободено въже, алпинистите, които нямат други наранявания, успяват да се спуснат сами в подножието на скалния масив. Акцията приключва в 23:20 ч.

Планинската спацителна служба (ПСС) изказа благодарност на местните служби на Министерството на вътрешните работи (МВР) и службата по пожарна безопасност и защита на населението, които са осветили с прожектори мястото на инцидента.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Песков: Путин е готов да преговаря с Европейския съюз
Дата: 08/05, 14:06

Черно море и Спартак взеха лиценз, Берое - не
Дата: 08/05, 14:01

Махат Кандев
Дата: 08/05, 14:00

Демерджиев: Доволен съм от Кандев, но НС решава кой да е главен секретар на МВР
Дата: 08/05, 13:56

Стармър след провала на изборите: Няма да подам оставка
Дата: 08/05, 13:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия