Проф. Витанов: Спокойно можем да се качим до 3000, 4000 или 5000 случая дневно


20/10/2020, 18:57

кадър bgonair.bg

"Още през лятото, когато имахме по 6 случая на ден, "шаранът" беше изпуснат и още тогава се формира една група от около 1,9 млн. човека, които не спазват мерките", коментира пред БНР математикът на Националния оперативен щаб проф. Николай Витанов, предаде новини.бг.

Според него вече сме влезли в зоната на тубуленциите.

"Виждате ги с тези резки подскоци на случаите. В тази зона има две подзони - едната е началният стадий на турбулентността, в който се намираме сега. Този стадий се характеризира с това, че в чест от областите е клъстерно разпространението, а в част - дифузно. Може да ни се случи да навлезем в зоната на напълно развитата турбулентност, в която навсякъде е дифузно разпръсването на вируса, а границата за това е 2000 случая на ден. Влезем ли в тази зона, вече спокойно можем да се качим до 3000, 4000 или 5000 случая дневно", каза Витанов.

Според проф. Витанов носенето на маски на открити обществени места е резонно. Ако всички спазваха мерките, сега щяхме да сме около 500 случая на ден, категоричен беше математикът.

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 17:30

Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00

От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия