Земетресение стресна днес жителите на общините Сандански и Струмяни. Трусът от 2,9 по Рихтер е регистриран край Сандански днес, сочи справка в сеизмологичния институт на БАН. Той е бил усетен в 13:01 ч. Дълбочината е била 14 км, съобщава 24 часа.
Епицентърът му е бил на 10 км северозападно от Сандански, край Струмяни, и на 115 км северно от Солун, уточняват от Европейския сеизмологичен център.
В общинските администрации на Сандански и Струмяни не са постъпили сигнали за нанесени материални щети. Трусът не е усетен от хората по ниските етажи и в къщите.
"Обядвахме с детето и ми се стори, че нещо се разлюля, но беше много леко и за кратко. В първия момент си помислих, че нещо кръвното ми играе и не обърнах внимание. После разбрах, че е имало земетресение", разказа живеещата на 5-ия етаж в блок в курортния град Красимира Кирилова. После разговаряла със съседки, но повечето не разбрали за труса и не са го усетили.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Предупреждават за предстоящ „супер Ел Ниньо“
Дата: 09/05, 00:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 00:00
Бившият здравен министър Стефан Константинов: България има прекалено много болници
Дата: 08/05, 23:55
Инвалиди от Русе остават без адекватна грижа
Дата: 08/05, 23:50
Трима полицаи са били нападнати в пловдивското село Рогош, но нападателите сключиха сделка със съда
Дата: 08/05, 23:451 Коментар