Предложение: Известяват ни с СМС, ако се налага да сме под карантина


29/10/2020, 13:12

Снимка: Pexels

Гражданите, които трябва да бъдат поставени под карантина, да бъдат уведомявани за това с СМС. Причината е, че столичното РЗИ има проблем с разнасянето на предписания за карантина на контактните лица. Проблемът билосновно кадрови.

„Информацията за заразените достига до нас чрез Националната информационна система. Тогава извършваме епидемиологично проучване, определяме контактните лица и ги карантинираме. При ситуация с хиляди с положителни резултати и много контактни лица, не сме в състояние своевременно да подадем тази информация”, обясни д-р Илонка Маева, която ръководи временно Столичната регионална здравна инспекция.

Информацията за болни и контактни достига и до личните лекари. След като предписанията бъдат подписани и подпечатани, трябва да бъдат разнесени по адреси. Те обаче са хиляди.

„16 екипа се занимават с това, но се получава изоставане”, обясни д-р Маева по време на брифинг в Министерството на здравеопазването.

Проведен е разговор с Информационни системи и ще бъде направено предложение за промени, за да може информацията за карантината да стига до контактния навреме.

„Предлагаме да се изпраща кратък SMS на лицето, което се карантинира. Очакваме отговор от министерството”, обясни д-р Маева.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:03

НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01

“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия