Редактор: Веселин Златков
e-mail: [email protected]
снимка: Булфото
До края на седмицата ще бъдат определени хотели, които могат да приемат болни с коронавирус и да бъдат лекувани там. Става въпрос за по-леки случаи, обясни в студиото на Нова телевизия вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова.
Става въпрос за хотели две и три звезди, макар че готовност за участие в тази схема за заявили и от големи вериги 5-звездни хотели. Разходите за настаняването на пациенти ще бъдат поети от държавата, като хотелите ще се договарят с Министерството на здравеопазването. В София карантинните хотели ще са поне два, каза още Николова. Тя обясни, че това е доста по-добър вариант от разпъването на полеви болници в спортни зали като „Арена Армеец“.
През лятото имаше определени такива хотели в големите морски курорти, припомни министърът. Те обаче не са използвани, защото за целия сезон не е открит нито един случай на турист с COVID-19.
Около 250 милиона ще бъдат загубите от зимния туристически сезон, това показва досегашния брой на предварителните записвания, каза Марияна Николова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Много българи празнуват имен ден днес
Дата: 09/05, 07:47
Иран: Сраженията в Ормузкия проток са утихнали
Дата: 09/05, 07:44
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 07:40
БЧК-Варна с предложение: Доброволните кръводарители да бъдат освобождавани от здравни вноски
Дата: 09/05, 07:35
Тръмп: Искам по-дълго примирие във войната между Русия и Украйна
Дата: 09/05, 07:26