илюстрация: Народно събрание
Болните от COVID-19 вече няма да подлежат на задължителна хоспитализация. Това прие на първо четене Народното събрание с 106 гласа "за", 4 "против", и 54 "въздържали се", предаде Дарик радио.
Решението е част от промените в Закона за здравето, внесени от ГЕРБ. Те предваждат също поставянето под карантина да може да става и чрез обаждане по телефона, смс или имейл от РЗИ. По време на извънредно положение или извънредна епидемична обстановка здравният министър ще може да налага забрана за износ на лекарства, които са необходими за задоволяване на вътрешните нужди на страната.
Министърът на здравеопазването ще има право и да определя срокът на карантина, на който подлежат болните от COVID-19 и техните контактни лица, предвиждат промените.
За нарушителите на забраната за износ са предвидни санкии от 50 хил. до 100 хил. лв, а при повторно нарушение санкцията скача от 100 на 150 хил. лв. Контактните лица няма да имат право на отказ от тестване или поставяне под карантина.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35
Екип на пожарната във Вълчи дол спаси над 20 животни от горяща постройка
Дата: 08/05, 17:19
Жена от Пловдив намери и върна загубен портфейл с над 1000 евро
Дата: 08/05, 17:13
Ежедневно се извършват обходи и проверки в района на огромното свлачище край Смолян
Дата: 08/05, 17:00
Рубио: Трябва да получим отговор от Иран за прекратяване на войната
Дата: 08/05, 16:48