Снимка Pixabay
Идеята се обсъда от известно време. Вече е факт.
Унгария обяви забрана за отглеждането на норки, лисици, порове и други животни с цел производство на кожени дрехи, предаде plantbasednews.org.
Решението бе продиктувано от разкритите огнища на коронавирус в такива ферми в няколко държави в Европа, които принудително избиха милиони животни.
Забраната на Будапеща обаче не включва чинчилите.
Организации вече приветстваха решението, което спира жестоката експлоатация на животни и същевременно има за цел и запазването на човешкото здраве.
По-рано бяха потвърдени случаи във ферми с норки в Швеция, Дания, Полша, Испания, Франция, Гърция и Холандия.
В Дания обаче се стигна и до министерска оставка и протести, след като се оказа, че властите не са имали основания за избиване на норки от всички ферми, а фермерите губят печеливш бизнес.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съдът в Добрич остави в ареста мъж, опитал се да подкупи областния управител
Дата: 13/05, 19:53
Депутат от ДБ: От ПБ сами казват, че мерките няма да доведат до спад на цените, а само до задържането им
Дата: 13/05, 19:50
bTV пусна ексклузивни кадри от тежкия инцидент по време на Giro d'Italia
Дата: 13/05, 19:44
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 19:40
Дубълът на Черно море взе класическа победа в дербито на Варна
Дата: 13/05, 19:37