ЕРП инвестира 400 000 лева в птицезащитни устройства и дистанционери по въздушни линии в област Добрич


14/12/2020, 10:46

ЕРП Север приключи проекти за поставяне на птицезащитни устройства и обезопасяване на четири въздушни електропроводни линии (ВЕЛ) в Добричко – ВЕЛ Александрия, ВЕЛ Българево, ВЕЛ Киселово и ВЕЛ Запад 1 в района на промишлената зона на град Добрич. Проектите са осъществени при максимално кратко време за прекъсване на електрозахранването и минимален брой засегнати клиенти чрез координиране работата на екипите на дружеството от няколко мрежови района. Общата сума, която ЕРП Север инвестира в монтажа на птицезащитни устройства и дистанционери в областта през 2020 г,. възлиза на 400 000 лева.

Поставянето на птицезащитни устройства по последните реализирани проекти стартира след есенната миграция, за да не бъдат обезпокоявани птиците по време на техния престой в страната. Допълнително работата на екипите беше съобразена с прибирането на реколтата от зърнопроизводителите в района. Дейностите по поставянето на птицезащитни устройства по четирите въздушни електропроводни линии бяха съчетани с монтиране на дистанционери, подмяна на изолатори и извършване на просеки на обща стойност 80 000 лева. Рехабилитацията е част от подготовката на съоръженията по мрежата на ЕРП Север за работа в зимни условия. Едновременно с това се гарантира намаляване на случаите на попаднали под напрежение птици, а оттам и минимизиране на нежеланите изключвания и аварии, което от своя страна ще осигури необходимото качество на доставяната електроенергия.

*публикация

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



САЩ започват да помагат за освобождаването на кораби, блокирани в Ормузкия проток
Дата: 04/05, 08:30

Основните несъответствия и рисковете за потребителите от онлайн търговци
Дата: 04/05, 08:27

Два инцидента с полети на United Airlines в САЩ: Пътник нападна стюардеса, а самолет удари камион и стълб
Дата: 04/05, 08:14

СКТМ „Комфорт“ с титла и още 6 медала от държавното
Дата: 04/05, 08:12

Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 08:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия