снимка Булфото
Днес депутатите ще обсъдят на второ чете дали всеки българин до 40 години по негово желание и ако отговаря на изискванията, може да служи във въоръжените сили за срок до шест месеца. С увеличаване броя на български граждани с военна подготовка ще се подобри възможността за попълване на запаса на въоръжените сили, пишат вносителите в мотивите си, пише БГНЕС.
Открива се и възможност за по-гъвкав подход и разширяване на обучението в етапите на средното образование за придобиване на умения, свързани със защитата на Родината, с оцеляване при кризи от военен характер, както и за усвояване на знания за мисиите и задачите на въоръжените сили. Ще се увеличат и възможностите на въоръжените сили за комплектуване на контингенти, участващи в операции и мисии извън територията на страната с необходимите специалисти, изпълняващи договор за служба в доброволния резерв. Предложено е и увеличаване на годините за водене на отчет на запасните, с което ще се подобрят мобилизационните способности на страната.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Дата: 24/06, 08:18
22 области с жълт код за интензивни валежи, гръмотевични бури и градушки
Дата: 24/06, 08:12
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 08:10