Снимка: Pexels
Увеличава се броят на медиците, които искат да се ваксинират срещу коронавирус. Те са вече 45 хиляди, разкри председателят на ваксинационния щаб д-р Красимир Гигов, който заедно със здравният министър Костадин Ангелов посрещна първите ваксини при пристигането им в България.
"Сега остава другата по тежка задача, именно логистиката. В момента ще бъдат разпределени по 1100 дози по основните направления - това са Варна, София, Пловдив, а за Бургас са малко по-малко - 450. Желаещите към момента са 45 хиляди и техният брой постоянно нараства. Ние казваме, че това са 33 процента, но този процент вече изостава, доста повече са. Между другото имаме постоянно заявки от различни други структури - от хранителната промишленост, от адвокатурата, от нотариусите, от Съюза на артистите. Информираното съгласие е готово, основно ще бъдат извършени в самите болници, както и в РЗИ-тата", каза д-р Гигов.
Първите списъци на желаещите ваксина медици в средата на декември показваха, че техният брой е около 37 000.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
523 млн. лева стоят във Фонда за пътна безопасност, а жертвите на катастрофи растат
Дата: 22/06, 09:25
Търговски кораб, плаващ към Украйна, е бил поразен в Черно море при руска атака с дронове
Дата: 22/06, 09:141 Коментар
Десетки курсисти чакат дата за изпитите си от месеци заради липса на изпитващи в "Автомобилна администрация"
Дата: 22/06, 09:05
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 22/06, 08:57
Кърк Хамет от Металика падна от сцената по време на концерт в Дъблин
Дата: 22/06, 08:53