Българското посолство в Лондон: Пътувайте до Англия само ако е наложително


28/12/2020, 17:23

Снимка Pexels

Драмата с прибирането на българи от Острова проодължава. От българското посолство в Лондон оказват съдействие на всички наши сънародници. Посолството ни направи и важно изявление, което трябва да бъде взето под внимание от българите.

Посолството ни в Лондон е оказало съдействие на група български граждани, които не са били допуснати да се качат на самолет с полет от Единбург до София на 27 декември в 15.35 ч., съобщиха от пресслужбата на Министерството на външните работи. От консулската служба към посолството са се свързали с авиокомпанията и са уточнили недоразумението. След активната намеса на екипа на мисията ни в Лондон българските граждани са били допуснати на борда на самолета навреме, пише blagoevgrad24.bg.

Като част от Великобритания, правилата, които се прилагат за пътуване от и до Шотландия, са същите като за останалите райони на страната. Те са публикувани на интернет страницата на българското посолство в Лондон. Оттам призовават българските граждани да пътуват само, когато е абсолютно наложително.

От 00.00 ч. на 24 декември лицата, пристигащи в България, с начална точка на отпътуване от Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия, на които е позволено влизане в страната, се поставят под карантина за 10 дни в дома или в друго място, което са посочили за пребиваване. На пристигащите с въздушен транспорт ще се извършва бърз антигенен тест за COVID-19 на съответното летище в България. При отрицателен резултат от теста се издава предписание от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор за поставяне под карантина за срок от 10 дни, а при положителен резултат - предписание за поставяне под задължителна изолация за срок от 14 дни.

Към настоящия момент режимът за пътуване до Обединеното кралство не включва забрана за влизане на българските граждани. Пристигащите български граждани подлежат на 10-дневна карантина и трябва да попълнят електронен формуляр, в който да предоставят данните си за контакт, пътен план и адрес, на който ще прекарат 10-дневната карантина.

От 15 декември 2020 г. пристигащите в Англия от страни, които не са част от т.нар. "коридори за пътуване", сред които е и България, могат да си направят тест за COVID-19 за собствена сметка след петия ден от самоизолацията в Англия. При отрицателен резултат от това изследване лицата ще бъдат освободени от задължението да се самоизолират за остатъка от 10-дневния период на карантината.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20

Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09

Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08

Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08

„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия