Снимка: Булфото
Все още не е ясен размерът на санкцията. Очаква се това да бъде обявено до дни.
Кметът на Калофер Румен Стоянов официално е получил полицейското постановление за това, че е нарушил разпоредбата да не се организират масови мероприятия с провеждането на мъжкото хоро във водите на Тунджа.
„Актът ще излезе до месец. Тогава ще стане ясно каква е сумата и ще решим дали да обжалваме или ще я заплатим”, каза още той пред Нова тв.
„Още в самия ден започнаха да се обаждат хора, които искаха да им кажа каква е сметката, за да заплатят глобата. Те бяха над 300 души. Имаше желаещи и от чужбина”, съобщи Румен Стоянов.
„Средствата, които хората искат да дарят за глобата, решихме да отидат за реализиране на филма за Христо Ботев на Максим Генчев. Има вече 60 готови минути, но предстоят още снимки, за които се изискват средства”, каза той. И допълни: „Само за първия ден имаше около 25 човека, които са внесли над 1000 лева”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00
От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44
Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41
Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37