Снимка Фейсбук, Ивайло Мирчев
Ивайло Мирчев от "Да, България" публикува във Фейсбук позицията си относно нежеланието на управляващите да се броят публично гласовете на изборите:
"Представям позицията ми по повод видеонаблюдението в изборните секции и изразените опасения от управляващите за слаб сигнал в тях:
Управляващите се притесняват от възможността за живи видео излъчвания от броенето на бюлетините в изборния ден и като аргумент, за да не се реализира това изтъкват слаб интернет.
Това, обаче е абсолютно несъстоятелен аргумент. До изборите има поне 2 месеца. В България има 12 000 секции. ЦИК може да организира 10 мобилни екипа, които за 10 дни да обходят всичките тези 12 000 секции и да тестват скоростта на мобилния интернет около всяка една.
Като резултат едва ли в повече от 5% от секциите въобще ще има някакви проблеми. Причината - дори и в най-отдалечените райони те са в училища, читалища, около кметства, в центъра на селото, където има добър сигнал (има и изключения).
След анализ на проблемните места се купуват мобилни усилватели (цената на един такъв е нищожна в сравнение с тази на една машина за броене), с които се подобрява значително сигнала на мобилните оператори. Много компании от години имат подобна практика за свои обекти, в които "сигналът е слаб". Проблемът е решен.
Дори и да останат десетина секции със слаба свързаност, не е проблем застъпниците да запишат процеса по броене и след това да стане публичен при наличие на добра интернет връзка.
Видео излъчването на броенето на бюлетини и попълване на изборния протокол е задължително, за да се направи стъпка към възстановяване на доверието в изборния процес в България."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Започва ремонт на едното платно от АМ „Хемус“ между Шумен и Каспичан
Дата: 07/05, 23:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 23:00
Войната на Тръмп срещу Иран срина приходите на „Макдоналдс“
Дата: 07/05, 22:55
САЩ наложиха санкции на свързани с Куба две компании и физическо лице
Дата: 07/05, 22:45
Инфлацията в Северна Македония през април е 5,7 процента на годишна база
Дата: 07/05, 22:351 Коментар