Тече разследване за епруветките с кръв на боклука във Варна, глобата може да е до 30 000 лева


15/01/2021, 12:57

снимки: Петя Ефтимова/„ВИДЯНО И ЧУТО ВЪВ ВАРНА“

Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство за изхвърлянето на епруветки с кръв до контейнер за смет в центъра на града. Както "Петел" съобщи, снимки на незаконните биологични отпадъци бяха разпространени във Фейсбук от граждани преди два дни.

Досъдебното производство е за управляване на опасни отпадъци не по установения ред, с което се създава опасност за живота или здравето на другиго или за причиняване на немаловажни вреди за околната среда. Предвиденото за това престъпление наказание е лишаване от свобода от 1 до 5 години и глоба в размер от 5 000 лева до 30 000 лв., съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. 

Вече е проведен оглед на местопроизшествието, иззети са веществени доказателства. Действията по разследването продължават.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гечев, ПБ: ГЕРБ и ДПС се държат уплашено и смирено
Дата: 10/05, 13:04

Лекарят от "ТИСА" танцува отново
Дата: 10/05, 13:001 Коментар

В Харманли раздават безплатни мекици в чест на шампионската титла на ‘’Левски’’
Дата: 10/05, 12:50

В понеделник започва електронният прием за общинските детски градини във Варна
Дата: 10/05, 12:40

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 12:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия