Снимка Булфото
Има общо между авариралата част от софийското метро и пътя край Своге, където стана катастрофата с 20 загинали.
И това е фирмата изпълнител.
Фирмата, построила този метродиаметър, е същата, която е построила магистралата край Чирпан където трябва да караме с 90 км/ч, същата, която построи пътя за Своге, където при катастрофа с автобус загинаха 20 пътници, а други 10 бяха ранени. Това обясни председателят на Транспортната комисия в Столичния общински съвет Карлос Контрера. Работната хипотеза е за надигане на подпочвените води, уточни той.
"Аз никого не упреквам, защото в момента въпросите са много повече от отговорите. Експертизите ще покажат каква е причината за това надигане и имаме ли по-сериозни проблеми. На база факти, ние ще преценим каква е отговорността на проектанта и има ли такава, каква е отговорността на строителя", каза Контрера пред БНТ.
Той обясни, че в случая странното е, че този тунел е готов от две години, имало е тестове още от лятото на миналата година, а този дефект се появява сега. Контрера обясни, че разследването е важно, за да може да се избегнат подобни ситуации и в бъдеще, пише eurocom.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сърбия изтегли стотици килограми опасна храна от пазари в страната
Дата: 29/04, 13:48
Басейнова дирекция: Няма видими замърсявания на плажа или в морето край Варна, показа проверката на
Дата: 29/04, 13:44
КЗК: Правителството не предприема мерки за пазарите на храни и горива
Дата: 29/04, 13:32
ЕК предава България на съд заради закъснение в прилагането на европейските правила за критичните субекти
Дата: 29/04, 13:27
Поредно огнище на бруцелоза в Симитли, десетки животни отиват в кланица
Дата: 29/04, 13:18