Нинова: БСП подава ръка на всеки, който иска честни избори


21/01/2021, 15:46

снимка: Фейсбук/Корнелия Нинова

„Подаваме ръка на всеки, който подкрепя тази надпартийна демократична ценност – честни и прозрачни избори“, това заяви в своя публикация във Фейсбук лидерът на социалистите Корнелия Нинова след среща с извънпарламентарни партии и неправителствени организации.

„Целта на нашата среща е да обединим усилията си, за да гарантираме на българските граждани честни избори. Да има дадем гаранции, че ще защитим гласа им и че той ще бъде отчетен така, както е подаден. Да гласуват свободно и без страх. И да им гарантираме спокойствие в деня на изборите. Предлагаме ви конкретен текст на обща позиция, която стъпва на принципни, конституционни ценности и на общите ни намерения – как да действаме оттук нататък“, това заяви Нинова в началото на срещата.

Лидерът на социалистите подчертава, че днес и утре в дискусията ще участват 20 партии и 10 граждански сдружения.

„Присъствието на толкова много партии и неправителствени организации на срещата означава, че те подкрепят стремежа на левицата за обединение и за гарантиране всеки българин свободно и без страх да изрази волята си и тя да бъде отразена такава каквато е.

Това е държавническата цел, която си поставяме - висока активност, за да има висока легитимност на онези, които ще бъдат избрани от българския народ. Така парламентът ще има висока легитимност в българското общество“, заявява Корнелия Нинова.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Говорителят на Кремъл: Пътят до мирно споразумение е много дълъг
Дата: 09/05, 14:40

Министър Енчо Керязов откри Световната купа по спортна гимнастика във Варна
Дата: 09/05, 14:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 14:28

Без денонощна аптека във Видин
Дата: 09/05, 14:20

Производителите искат закон за кооперирането
Дата: 09/05, 14:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия