Деца събраха над 13 000 подписа за отмяна на матурите след 10-ти клас


21/01/2021, 20:04

снимка Булфото

Деца събраха над 13 000 подписа в петиция, с която настояват матурите след 10 клас да бъдат отменени през тази година, поши новини.бг.

Според десетокласниците, онлайн обучението е причина за пропуски в учебния материал и затова резултатите от оценяването няма да са добри.

Изпитът включва отворени, затворени въпроси и създаване на текст по литература. По математика учениците ще решават задачи.

През 2020 г., когато оценяването трябваше да се случи за първи път, беше отменено заради епидемията. Засега няма решение за отмяна на външните оценявания след 4. и 10. клас през 2021 г. Това може да се случи, ако ситуацията с коронавируса у нас се влоши.

„Изпитите са полезни, те не би трябвало да притесняват нито учителите, нито учениците“, обяви министърът на образованието Красимир Вълчев.

По план изпитите трябва да се проведат в средата на юни. С оценката младежите от обединените училища до 10. клас ще кандидатстват за втория гимназиален етап. За останалите няма да има тежест.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Гечев: Внесохме законопроекти против неоправданите цени в магазините
Дата: 11/05, 15:19

Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13

Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09

Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03

Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия